यसरी हुँदैछ हिमालयन ह्वाइटवाटर च्यालेन्ज   •   तिङ्लाको ‘नो भोट’मा फुट ल्याउने उम्मेदवारको प्रयास असफल   •   संचारकर्मी तथा यूवा गायक सचिन राईको नयाँ गीत रेकर्ड   •   राई पत्रकार संघद्धारा गोपाल छाङ्छा राईलाई ५४ हजार सहयोग   •   आङगेलु शेर्पालाई जिताउन नागरिक समाज सोलुको सार्वजनिक अपिल   •   टानका नवनिर्वाचित नेतृत्वद्वारा पदभार ग्रहण

तस्वीरमा हरियो नेपाल अभियान !

kkशिखरपोष्ट/सोलुखुम्बु । ग्रीनबेल्ट नेपालले हरेक वर्षझै यस वर्ष पनि बृक्षारोपन गरेको छ । हरियो नेपाल बनाउने अभियानस्वरुप ग्रीनबेल्टले सोलुखुम्बु जिल्लाको विभिन्न ठाउँमा बृक्षरोपन गरेको हो ।

यस वर्ष केरुङ पत्तालेको चांगेस्थानमा करिब ५ सय विरुवा रोपिएको ग्रीनबेल्ट नेपालका प्रमुख अभियन्ता माओ राई यलुङले जानकारी दिनुभयो । हरेक वर्ष निरन्तर बृक्षारोपन गरिरहेको छ । यसअघि नेले, मुक्ली, देउसालगायतका ठाउँमा विरुवा रोपेर जागरण ल्याउने कम गरेको छ ।

‘यस वर्ष करिब पाँच सय विरुवा रोप्यौं’ यलुङले शिखरपोष्टसित भन्नुभयो ‘रुख जीवनको लागि महत्वपूर्ण छ । त्यसैले विरुवा रोप्नुपर्छ भन्ने जागरण ल्याउनका लागि मैले यो अभियान थालेको हुँ ।’ उहाँले यो अभियानलाई देशैभरी सञ्चालन गर्नुपर्ने आवश्यकतासमेत औल्याउनुभयो ।

उहाँकाअनुसार यस वर्षको बृक्षारोपन अभियानमा एनएमबी बैंकका प्रसिद्धि राई, दिलकुमारी गुरुङ, सेन्चुरी बैंकका असन खालिङ, सोलु एफएमका नुतन श्रेष्ठ, हिमाल एफएमको विना राई, दुधकोशी गाउँपालिकाका कार्यकारी अधिकृत अबि राई, शिक्षक रमेश कुमार राई, जसिहाङ राईलगायतको सहभागिता रहेको थियो । तस्वीर सौजन्यः माओ राई यलुङhariyo nepal2

hariyo nepal4dgreenbelt hariyo nepal hariyo nepal1 hariyo nepal3

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

Close