सांसद दीपक मनाङ्गेलाई पक्राउ   •   २५ मेगावाटको काबेली बी-१ बाट वैशाखमै विजुली उत्पादन हुने   •   मिटरमा हिँड्न नमान्ने ट्याक्सीलाई कारवाही   •   सरकारले लगानी गरेका १०८ संस्थानमध्ये ९८ कम्पनीले दिएनन् लाभांश   •   स्वैच्छिक अवकाश रोज्ने कर्मचारीलाई घरपायक खटाउँछौं : लालबाबु   •   चीनसँग भयो यस्तो सहमति

खुम्बुमा प्रवेश शूल्क उठाउन सुरु भएको एक हप्तामै रोकियो

टिम्स र पर्बतारोहण शुल्क साबिकअनुसार नै हुने

  • शिखरपोष्ट रिपोर्टर 

काठमाडौं, २२ असोज । सोलुखुम्बु जिल्लाको खुम्बु पासाङल्हामु गाँउपालिकाले गत अक्टोबर १ देखि विदेशी पर्यटकबाट उठाउदै आएको रु. २००० प्रवेश शूल्क रोकिने भएको छ । संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयान मन्त्रालय मन्त्रीस्तरीय बैठकबाट उक्त निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगर्न/नगराउन निर्देशन गरेपछि गाँउपालिका आफ्नो कदमबाट पछि हट्नु परेको हो ।

यससँगै ट्रेकिङ एजेन्सीज् एसोसिएसन अफ नेपाल (टान) मार्फत संकलन हुँदै आएको टिम्स शुल्क तथा नेपाल पर्वतारोहण संघ (एनएमए) मार्फत संकलन हुँदै आएको पर्वतारोहण शुल्क साबिक बमोजिम नै सङ्कलन गरिने भएको छ । टानले आईतवार एक बिज्ञप्तीमार्फत आफ्नो सदस्यहरुलाई सोबारे जानकारीसमेत गराइसकेको छ ।

गाँउपालिकाको गत असार २५ गते सम्पन्न गाउसभाबाट बिदेशी पर्यटकबाट प्रबेश शुल्कबापत २००० उठाउने निर्णय गरेको थियो । त्यसपछि पर्यटन ब्यबसायी तथा बिभिन्न ब्यबसायिक संगठनहरुले तिब्र बिरोध जनाउदै आएका थिए ।khumbu_letter

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*