विश्व बैंक २३ वर्षपछि पुनः अरुण बेसिनमा प्रवेश गर्न खोज्दै, माथिल्लाे अरुणमा चासाे   •   प्रियंका र आयुष्मानले गरे इन्गेजमेन्ट   •   साउन १६ देखि दोहामा दैनिक उडान भर्दै नेपाल एयरलायन्स   •   रुकुममा जीप दुर्घटना : ७ जनाको मृत्यु, ४ घाइते   •   विश्वकप फुटबलको उपाधि ट्रफीसँगै ३९ मिलियन डलर   •   नारायणी र कोशीमा पानी जहाजको सम्भावना

खुम्बुमा प्रवेश शूल्क उठाउन सुरु भएको एक हप्तामै रोकियो

टिम्स र पर्बतारोहण शुल्क साबिकअनुसार नै हुने

38446
  • शिखरपोष्ट रिपोर्टर 

काठमाडौं, २२ असोज । सोलुखुम्बु जिल्लाको खुम्बु पासाङल्हामु गाँउपालिकाले गत अक्टोबर १ देखि विदेशी पर्यटकबाट उठाउदै आएको रु. २००० प्रवेश शूल्क रोकिने भएको छ । संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयान मन्त्रालय मन्त्रीस्तरीय बैठकबाट उक्त निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगर्न/नगराउन निर्देशन गरेपछि गाँउपालिका आफ्नो कदमबाट पछि हट्नु परेको हो ।

यससँगै ट्रेकिङ एजेन्सीज् एसोसिएसन अफ नेपाल (टान) मार्फत संकलन हुँदै आएको टिम्स शुल्क तथा नेपाल पर्वतारोहण संघ (एनएमए) मार्फत संकलन हुँदै आएको पर्वतारोहण शुल्क साबिक बमोजिम नै सङ्कलन गरिने भएको छ । टानले आईतवार एक बिज्ञप्तीमार्फत आफ्नो सदस्यहरुलाई सोबारे जानकारीसमेत गराइसकेको छ ।

गाँउपालिकाको गत असार २५ गते सम्पन्न गाउसभाबाट बिदेशी पर्यटकबाट प्रबेश शुल्कबापत २००० उठाउने निर्णय गरेको थियो । त्यसपछि पर्यटन ब्यबसायी तथा बिभिन्न ब्यबसायिक संगठनहरुले तिब्र बिरोध जनाउदै आएका थिए ।khumbu_letter

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*