नेकपाले चार महिनापछि तोक्यो प्रदेश इन्चार्ज, अध्यक्ष, सहइन्चार्ज र सचिव   •   उपप्रधानमन्त्री उपेन्द्र यादबद्वारा 'टुरिजम विजनेश डाइरेक्टरी' लोकार्पण   •   नेपालमा यौनजन्य अश्लिल सामग्री प्रतिबन्ध   •   आर्थिक अनियमितता नभएको भन्दै गाउँपालिकाले गर्‍यो समाचारको खण्डन (विज्ञप्तीसहित)   •   स्वदेशी निर्माण व्यवसायीलाई प्रोत्साहन गर्न सरकार सकारात्मक रहेको प्रधानमन्त्री ओलीको भनाई   •   संसदीय समितिका सभापतिको मनोनयन हुँदै, कुन समितिमा कसको उम्मेदवारी ?

प्रदेश सरकारको सञ्चित कोष तयार

41076

mukhyamantraiकाठमाडौं,२१ फागुन । सरकारले प्रदेश संचित कोष दिगदर्शन तयार पारेको छ । अर्थ सचिवको संयोजनमा तयार पारिएको उक्त दिग्दर्शनमा प्रदेश सरकारले संचालन गर्ने कोषको विभिन्न खाता रहने छ ।

समायोजन खाता, खर्च खाता, राजस्व खाता, अनुदान खाता , ऋण खाता, राजस्व बाँडफाँड खाता, एकल प्रशासन खाता, राजस्व, धरौटी, पेश्कीलगायतका खाता रहने अर्थ मन्त्रायका प्रवक्ता अर्जुनप्रसाद अधिकारीले बताए ।

कार्यविधिमा खाता खोल्ने बैंक र पदाधिकारीको नाम समेत उल्लेख गर्नुपर्ने पर्छ । साथै रकम जम्मा तथा ट्रास्फर हुने शीर्षक संकेत कार्यविधिमा व्यवस्थापन गरिएको छ । समग्रमा प्रदेशको कोष संचालनकलाई कार्यविधिले व्यवस्थित बनाउने छ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*