‘सोलुखुम्बु आउनु है हजुर’लाई भ्रमण वर्ष २०२० को अफिसियल गीत बनाउने पर्यटनमन्त्री अधिकारीको घोषणा   •   अर्जुन खालिङ स्मृतिग्रन्थ लोकार्पणसँगै अर्जुन चिन्तन र आन्दोलनमाथि बहस   •   नेकपाको स्थायी कमिटी बैठक बस्नुअघि सचिवालय बैठक   •   नुवाकाेटकाे घ्याङ्फेदी दुर्घटनाः घटनास्थलमै मृतकहरूकाे पाेष्टमार्रटम   •   यसरी बने सिडी विजय अधिकारी ‘द भ्वाइस अफ नेपाल’को पहिलो विजेता   •   इम्जा तालको लम्बाई बढ्दै, गुगल अर्थको तस्बिरमा अवस्था सामान्य

प्रदेश सरकारको सञ्चित कोष तयार

41076

mukhyamantraiकाठमाडौं,२१ फागुन । सरकारले प्रदेश संचित कोष दिगदर्शन तयार पारेको छ । अर्थ सचिवको संयोजनमा तयार पारिएको उक्त दिग्दर्शनमा प्रदेश सरकारले संचालन गर्ने कोषको विभिन्न खाता रहने छ ।

समायोजन खाता, खर्च खाता, राजस्व खाता, अनुदान खाता , ऋण खाता, राजस्व बाँडफाँड खाता, एकल प्रशासन खाता, राजस्व, धरौटी, पेश्कीलगायतका खाता रहने अर्थ मन्त्रायका प्रवक्ता अर्जुनप्रसाद अधिकारीले बताए ।

कार्यविधिमा खाता खोल्ने बैंक र पदाधिकारीको नाम समेत उल्लेख गर्नुपर्ने पर्छ । साथै रकम जम्मा तथा ट्रास्फर हुने शीर्षक संकेत कार्यविधिमा व्यवस्थापन गरिएको छ । समग्रमा प्रदेशको कोष संचालनकलाई कार्यविधिले व्यवस्थित बनाउने छ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*