नेकपाले चार महिनापछि तोक्यो प्रदेश इन्चार्ज, अध्यक्ष, सहइन्चार्ज र सचिव   •   उपप्रधानमन्त्री उपेन्द्र यादबद्वारा 'टुरिजम विजनेश डाइरेक्टरी' लोकार्पण   •   नेपालमा यौनजन्य अश्लिल सामग्री प्रतिबन्ध   •   आर्थिक अनियमितता नभएको भन्दै गाउँपालिकाले गर्‍यो समाचारको खण्डन (विज्ञप्तीसहित)   •   स्वदेशी निर्माण व्यवसायीलाई प्रोत्साहन गर्न सरकार सकारात्मक रहेको प्रधानमन्त्री ओलीको भनाई   •   संसदीय समितिका सभापतिको मनोनयन हुँदै, कुन समितिमा कसको उम्मेदवारी ?

महालेखा परीक्षकको ५५ औं प्रतिवेदन भन्छ: ‘७ सय ३८ स्थानीय तहको १४ अर्ब’

42052

00काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको कार्यालयले ५५ औं वार्षिक प्रतिवेदन सार्वजनिक गरेको छ । उक्त वार्षिक प्रतिवेदन राष्ट्रपति समक्षसमेत पेश गरिएको छ ।

२०७४ आषाढ मसान्तमा कायम ७ सय ४४ स्थानीय तह मध्ये ७ सय ३८ स्थानीय तहको १ खर्ब ८० अर्ब ३१ करोडको लेखापरीक्षण सम्पन्न भएकोमा १४ अर्ब २५ करोड बेरुजु देखिएको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ । उत्तः बेरुजु मध्ये असुल गर्नुपर्ने ७० करोड, अनियमित ७ अर्ब ४७ करोड, पेश्की बाँकी ६ अर्ब ८ करोड रुपैयाँ देखिएको महालेखा परीक्षक टंकमणी शर्माले बताए ।

उनले लेखापरीक्षण योजना अनुसार ३०७३।७४ को लेखापरीक्षण ३ चरणमा सम्पन्न गरेको बताए । महालेखापरीक्षक शर्माकाअनुसार सबै सरकारी कार्यालय र स्थानीस्य तह समेतको २०७४ श्रावण १५ देखि प्रथम चरण अन्तर्गत काठमाडौं उपत्यका सहित १३ जिल्ला दोस्रो चरणमा ३४ जिल्ला र तेस्रो चरणमा २७ जिल्लाको लेखा परीक्षण सम्पन्न गरेको थियो ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*