‘सोलुखुम्बु आउनु है हजुर’लाई भ्रमण वर्ष २०२० को अफिसियल गीत बनाउने पर्यटनमन्त्री अधिकारीको घोषणा   •   अर्जुन खालिङ स्मृतिग्रन्थ लोकार्पणसँगै अर्जुन चिन्तन र आन्दोलनमाथि बहस   •   नेकपाको स्थायी कमिटी बैठक बस्नुअघि सचिवालय बैठक   •   नुवाकाेटकाे घ्याङ्फेदी दुर्घटनाः घटनास्थलमै मृतकहरूकाे पाेष्टमार्रटम   •   यसरी बने सिडी विजय अधिकारी ‘द भ्वाइस अफ नेपाल’को पहिलो विजेता   •   इम्जा तालको लम्बाई बढ्दै, गुगल अर्थको तस्बिरमा अवस्था सामान्य

महालेखा परीक्षकको ५५ औं प्रतिवेदन भन्छ: ‘७ सय ३८ स्थानीय तहको १४ अर्ब’

42052

00काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको कार्यालयले ५५ औं वार्षिक प्रतिवेदन सार्वजनिक गरेको छ । उक्त वार्षिक प्रतिवेदन राष्ट्रपति समक्षसमेत पेश गरिएको छ ।

२०७४ आषाढ मसान्तमा कायम ७ सय ४४ स्थानीय तह मध्ये ७ सय ३८ स्थानीय तहको १ खर्ब ८० अर्ब ३१ करोडको लेखापरीक्षण सम्पन्न भएकोमा १४ अर्ब २५ करोड बेरुजु देखिएको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ । उत्तः बेरुजु मध्ये असुल गर्नुपर्ने ७० करोड, अनियमित ७ अर्ब ४७ करोड, पेश्की बाँकी ६ अर्ब ८ करोड रुपैयाँ देखिएको महालेखा परीक्षक टंकमणी शर्माले बताए ।

उनले लेखापरीक्षण योजना अनुसार ३०७३।७४ को लेखापरीक्षण ३ चरणमा सम्पन्न गरेको बताए । महालेखापरीक्षक शर्माकाअनुसार सबै सरकारी कार्यालय र स्थानीस्य तह समेतको २०७४ श्रावण १५ देखि प्रथम चरण अन्तर्गत काठमाडौं उपत्यका सहित १३ जिल्ला दोस्रो चरणमा ३४ जिल्ला र तेस्रो चरणमा २७ जिल्लाको लेखा परीक्षण सम्पन्न गरेको थियो ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*