प्रकाश खालिङद्धारा प्रेम कुलुङको लागि टर्कीबाट आएको साढे २१ हजार रकम हस्तान्तरण   •   ओलीको घोषणा : एमाले-माओवादी एकता हुन्छ-हुन्छ, हामी फुटने र कांग्रेसलाई लाभ हुने काम अव हुन सक्दैन   •   शिखरपोष्टको चौथो वार्षिकोत्सव भव्यताका साथ सम्पन्न   •   नेपाल फ्रेट फरवार्डरस एशोसिएसनको अध्यक्षमा पुनः प्रकाशसिङ कार्की निर्वाचित   •   टिम्स छल्दै भारतीय पर्यटक, वर्षमा ३ करोड राजस्व घाटा   •   सगरमाथासहित तीन हिमालको आधार शिविरमा ३८३ आरोही, ७७ जना जाँदै

महालेखा परीक्षकको ५५ औं प्रतिवेदन भन्छ: ‘७ सय ३८ स्थानीय तहको १४ अर्ब’

00काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको कार्यालयले ५५ औं वार्षिक प्रतिवेदन सार्वजनिक गरेको छ । उक्त वार्षिक प्रतिवेदन राष्ट्रपति समक्षसमेत पेश गरिएको छ ।

२०७४ आषाढ मसान्तमा कायम ७ सय ४४ स्थानीय तह मध्ये ७ सय ३८ स्थानीय तहको १ खर्ब ८० अर्ब ३१ करोडको लेखापरीक्षण सम्पन्न भएकोमा १४ अर्ब २५ करोड बेरुजु देखिएको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ । उत्तः बेरुजु मध्ये असुल गर्नुपर्ने ७० करोड, अनियमित ७ अर्ब ४७ करोड, पेश्की बाँकी ६ अर्ब ८ करोड रुपैयाँ देखिएको महालेखा परीक्षक टंकमणी शर्माले बताए ।

उनले लेखापरीक्षण योजना अनुसार ३०७३।७४ को लेखापरीक्षण ३ चरणमा सम्पन्न गरेको बताए । महालेखापरीक्षक शर्माकाअनुसार सबै सरकारी कार्यालय र स्थानीस्य तह समेतको २०७४ श्रावण १५ देखि प्रथम चरण अन्तर्गत काठमाडौं उपत्यका सहित १३ जिल्ला दोस्रो चरणमा ३४ जिल्ला र तेस्रो चरणमा २७ जिल्लाको लेखा परीक्षण सम्पन्न गरेको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*