मुलुकी ऐन लागू भएकै दिन नाङ्गै प्रदर्शन   •   ५६ लाख घरधुरीले जलविद्युतमा सेयर पाउँछन् : ऊर्जामन्त्री पुन   •   नाट्टाद्वारा हवाई क्षेत्रको विस्तार गर्न माग   •   तीस करोडमा यस्तो बन्दैछ थुलुङ दुधकोशी गाउँपालिकाको 'नमुना एकीकृत बस्ती'   •   लोकसेवा आयोगको पदपूर्ति तीन वर्ष रोकिने   •   दाेहाेराे कर हटाउन अर्थ समितिकाे निर्देशन

नेपालको जलविद्युतमा बेलायत लगानी गर्न इच्छुक

42474

Barshman-Pun-with-British-parliamentry-member-1024x615ऊर्जा खबर, नेपालको जलस्रोत तथा जलविद्युतमा बेलायतले लगानी गर्न इच्छा देखाएको छ । ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइ मन्त्री वर्षमान पुनलाई भेट्न सोमबार मन्त्रालय पुगेको बेलायती संसदीय टोलीले यस्तो चासो व्यक्त गरेको हो । भेटमा मन्त्री पुनले सरकारले १० वर्षमा १० हजार मेगावाट विद्युत उत्पादनको लक्ष्य राखेकाले यसमा स्वदेशी तथा विदेशी लगानी आवश्यक पर्ने बताएका थिए ।

स्थायी सरकार बनेकाले नेपालमा लगानीको वातावरण बनेकाले उनले लगानी गर्न आग्रहसमेत गरे । मन्त्रीको भनाइमा सकारात्मक प्रतिक्रिया दिँदै भ्रमण टोलीले बेलायत सहयोग गर्न तयार रहेको बताए । बेलायती सांसदहरूले नेपालको ऊर्जा, सौर्य र जलस्रोतको क्षेत्रमा सरकारको नीति र योजनाबारे चासो राखेका थिए ।

बेलायती सांसदले नेपालको विद्युतको अवस्था, जलविद्युतले वातावरणमा पारेको असरलगायत पक्षबारे पनि चासो राखेका थिए । संघीय संसदको निमन्त्रणामा निजेल इभान्सको नेतृत्वमा बेलायती संसदीय टोली नेपाल आएको हो । भ्रमण टोलीमा सांसदहरू डेभिड मोरिस, वीरेन्द्र शर्मा, केरी मेकर्थी, लोर्ड बाल्फे र लोर्ड ढोलकिया सम्मिलित थिए ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*