मुलुकी ऐन लागू भएकै दिन नाङ्गै प्रदर्शन   •   ५६ लाख घरधुरीले जलविद्युतमा सेयर पाउँछन् : ऊर्जामन्त्री पुन   •   नाट्टाद्वारा हवाई क्षेत्रको विस्तार गर्न माग   •   तीस करोडमा यस्तो बन्दैछ थुलुङ दुधकोशी गाउँपालिकाको 'नमुना एकीकृत बस्ती'   •   लोकसेवा आयोगको पदपूर्ति तीन वर्ष रोकिने   •   दाेहाेराे कर हटाउन अर्थ समितिकाे निर्देशन

राई पत्रकार संघमा भीम राई, सर्बसम्मत नेतृत्वका लागि प्रकाश खालिङद्वारा मार्गप्रशस्त

शिखरपोष्ट सोलुखुम्बु ब्युरो चिफ सुमन खालिङ पनि केन्द्रीय सदस्यमा निर्वाचित

42533

32629393_1981502765258083_3699609190105350144_nकाठमाडौं / किरात राई पत्रकार संघको अध्यक्षमा भीम राई निर्वाचित भएका छन् । बैशाख २८ र २९ गते भक्तपुरमा सम्पन्न संघको चौथो राष्ट्रिय अधिबेशनबाट राई अध्यक्षमा निर्वाचित भएका हुन् ।

अध्यक्षका मुख्य दाबेदार निबर्तमान बरिष्ठ उपाध्यक्ष प्रकाश खालिङले सहमतीय नेतृत्व चयनका लागि मार्गप्रसस्त गर्दै भिम राईलाई अघि सरेका हुन् । जबकी निर्वाचन कार्यक्रमअन्तर्गत खालिङ नेतृत्वको समाबेशी टिमले मनोनयन दर्तासमेत गरिसकेको थियो । त्यसैबीच एउटा समुहले बिबाद झिकेका थिए ।

सर्बपक्षीय सहमति गरेर संघको बिगतको बिबाद दोहोर्‍याउन नदिन खालिङले त्याग गर्ने घोषणा गरेपछि सहमति जुटेको हो । सबैलाई समेटेर सङ्स्थागत बिकासको लागि बाधक नबनेको खालिङले प्रतिकृया दिएका छन् ।

तर अन्तिममा प्रकाश बान्तवाले उमेद्धरारी दिएपछि दुई पक्षीय निर्वाचन भएको थियो । अध्यक्ष बाहेकका अन्य पदहरुमा भने सर्वसम्मत भएको निर्वाचन मण्डलका संयोजक राजेश चाम्लिङले जानकारी दिए । बरिष्ठ उपाध्यक्ष, खुल्ला उपाध्यक्ष र महिला उपाध्यक्षमा क्रमशः गणेश साम्पाङ, अवतार राई र रीता राई चयन भएका छन् ।

महासचिवमा भक्त राई, सचिवमा बिशाल राई, महिला सचिवमा सरिता राई, कोषाध्यक्षमा गंगा राई र सहकोषाध्यक्षमा सन्तोष राई चयन भएका छन् । केन्द्रीय सदस्यमा शिखरपोष्ट सोलुखुम्बु ब्युरो चिफ सुमन खालिङसङ्गै राजन, शान्तिराज राई, रामधन राई, नुनुता राई, एसबी जेरो, मीना राई, कृष्णजीत राई, राजकुमार राई, प्रवीण राई, अृमत थुलुङ, लिला राई र सरिता राई रहेका छन् ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*