टुर्गानले मनायो ३०औं अन्तर्राष्ट्रिय टुरिष्ट गाइड दिवस   •   ‘विपावर’काे पहिलाे क्षेत्रीय सम्मेलन सुरु   •   ६ सचिवको सरूवा, पर्यटन मन्त्रालयमा सापकोटा   •   विदेशी लगानीका पाँच किसिमका परियोजनालाई हेजिङ सुविधा प्रदान   •   सुन तस्करीको सञ्जाल ध्वस्त पार्न सफल भएका छौं: गृहमन्त्री थापा   •   सुदूरपश्चिम प्रदेशसभामा प्रधानमन्त्री ओली: विकासकाे नायक बन्न सांसदहरूलाई आग्रह

खालिङ भाषाको गीत ‘देल्कम् हेङ् मोओ रैछ’लाई राष्ट्रिय अवार्ड

गीतको भिडियोसहित

43533
  • शिखरपोष्ट रिपोर्टर

Purna-1काठमाडौं । खालिङ भाषाको गीतले राष्ट्रिय राष्ट्रिय अवार्ड जितेको छ । गिनिज बुकमासमेत नाम लेखाइसकेका गायक पूर्ण राईको ‘देल्कम् हेङ् मोओ रैछ’ बोलको खालिङ भाषाको गीतले सर्वोत्कृष्ट गायनको अवार्ड जितेका हुन् ।

कानुन तथा न्याय मन्त्री शेरबहादुर तामाङ र नेपाली राष्ट्रियगानका रचनाकार प्रदिप कुमार राई (ब्याकुल माईला) ले संयुक्त रुपमा सो अवार्ड प्रदान गरे ।

उक्त गीतको रचना गायक स्वयं राईले नै गरेका हुन भने संगीत र संगीत संयोजन पबिधन खालिङले गरेका हुन् । नेपाली भाषा अन्तरगतका विभिन्न राष्ट्रिय अवार्ड तथा सम्मान कार्यक्रमहरु हुँदै आइरहेको अवस्थामा नेशनल पावर न्यूज एण्ड मिडिया इन्टरटेनमेन्टले नेशनल पावर न्यूज म्युजिक अवार्ड २०१८ आयोजना गरेको हो ।

यस अवार्ड कार्यक्रममा चलचित्र, आधुनिक, लोकपप, लोकगीत तथा भाषिक विधाबाट राई, मगर, गुरुङ, शेर्पा, लिम्बु, थारु, नेपाल भाषा, तामाङ लगायत दर्जनौ भाषिक गीतहरु समाबेश गरिएका थिए । सर्वोत्कृष्ट रचना, संगीत, गायन, म्युजिक भिडियो तथा कृटिक्स अवार्ड प्रदान गरिएको छ ।

Tags: 

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. Congratulation ii well.done

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*