‘औँठी खसेछ’मा सिते बा र चन्द्रमुखीको रोमान्स   •   प्रदेश नम्बर १ मा ‘चिया पर्यटन’ बिकास गर्ने मन्त्री आङ्बोको उद्घोष   •   सांसद हेमकुमार राई (सुरबीर)ले यसरी बाँडे सांसद कोषको ४ करोड   •   उहिले माओवादी लडाकु, अहिले साहसी पर्वतारोही   •   बजार हिस्सा गुमाउँदै राष्ट्रिय ध्वजाबाहक नेपाल वायुसेवा निगम   •   सरकार निर्वाचनमा गरिएका प्रतिबद्धताबाट बाहिर गएको छैन : पर्यटनमन्त्री अधिकारी

खालिङ भाषाको गीत ‘देल्कम् हेङ् मोओ रैछ’लाई राष्ट्रिय अवार्ड

गीतको भिडियोसहित

43533
  • शिखरपोष्ट रिपोर्टर

Purna-1काठमाडौं । खालिङ भाषाको गीतले राष्ट्रिय राष्ट्रिय अवार्ड जितेको छ । गिनिज बुकमासमेत नाम लेखाइसकेका गायक पूर्ण राईको ‘देल्कम् हेङ् मोओ रैछ’ बोलको खालिङ भाषाको गीतले सर्वोत्कृष्ट गायनको अवार्ड जितेका हुन् ।

कानुन तथा न्याय मन्त्री शेरबहादुर तामाङ र नेपाली राष्ट्रियगानका रचनाकार प्रदिप कुमार राई (ब्याकुल माईला) ले संयुक्त रुपमा सो अवार्ड प्रदान गरे ।

उक्त गीतको रचना गायक स्वयं राईले नै गरेका हुन भने संगीत र संगीत संयोजन पबिधन खालिङले गरेका हुन् । नेपाली भाषा अन्तरगतका विभिन्न राष्ट्रिय अवार्ड तथा सम्मान कार्यक्रमहरु हुँदै आइरहेको अवस्थामा नेशनल पावर न्यूज एण्ड मिडिया इन्टरटेनमेन्टले नेशनल पावर न्यूज म्युजिक अवार्ड २०१८ आयोजना गरेको हो ।

यस अवार्ड कार्यक्रममा चलचित्र, आधुनिक, लोकपप, लोकगीत तथा भाषिक विधाबाट राई, मगर, गुरुङ, शेर्पा, लिम्बु, थारु, नेपाल भाषा, तामाङ लगायत दर्जनौ भाषिक गीतहरु समाबेश गरिएका थिए । सर्वोत्कृष्ट रचना, संगीत, गायन, म्युजिक भिडियो तथा कृटिक्स अवार्ड प्रदान गरिएको छ ।

Tags: 

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. Congratulation ii well.done

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*