मुलुकी ऐन लागू भएकै दिन नाङ्गै प्रदर्शन   •   ५६ लाख घरधुरीले जलविद्युतमा सेयर पाउँछन् : ऊर्जामन्त्री पुन   •   नाट्टाद्वारा हवाई क्षेत्रको विस्तार गर्न माग   •   तीस करोडमा यस्तो बन्दैछ थुलुङ दुधकोशी गाउँपालिकाको 'नमुना एकीकृत बस्ती'   •   लोकसेवा आयोगको पदपूर्ति तीन वर्ष रोकिने   •   दाेहाेराे कर हटाउन अर्थ समितिकाे निर्देशन

कर्जाको व्याजदर घटाउने राष्ट्र बैंकको निर्देशन बैंकर्स संघले मानेन

43897

ssकाठमाडौं । नेपाल बैंकर्स संघले तत्काल कर्जाको व्याजदर घटाउन नसकिने बताएको छ । नेपाल राष्ट्र बैंकले कर्जाको व्याजदर घटाउन निर्देशन दिएपनि बैंकर्स संघले यस्तो जवाफ दिएको हो ।

संघका अध्यक्ष ज्ञानेन्द्र ढुंगानाले कर्जाको व्याजदर राष्ट्र बैंकले भनेजस्तो २ प्रतिशत घटाउन बैंकसँग पर्याप्त लगानी नभएको बताए । बिहीबार राजधानीमा उनले बैंकहरुले लगानीलाई आकर्षित गर्न पनि तत्काल कर्जाको ब्याजदर घटाउन नमिल्ने बताए । उनले असोजबाट भने कर्जाको व्याजदर घटाउन सकिने बताए ।

उनले राष्ट्र बैंककै निर्देशन बमोजिम स्थानीय तहमा शाखा विस्तार गर्दा बैंकको आन्तरिक खर्च बढ्न गएकोले तत्काल कर्जाको व्याजदर समायोजन गर्न नसकिने प्रष्ट पारे । उनका अनुसार बैंकको आन्तरिक खर्च ८० प्रतिशतसम्म वृद्धि भएको छ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*