भ्रमण वर्ष २०२० माथि बहसः एक कदम अगाडि बढ्नुपर्नेमा सरोकारवालाहरुको जोड   •   'भ्रमण वर्ष 2020 को लागि के भईरहेको छ ?' राष्ट्रिय संयोजक सुरज वैद्य यसो भन्छन्   •   टानको निर्वाचन मिति भदौ २० लाई तोकियो   •   प्रदेश–१ को नाम केही दिनभित्रै सहमतिबाट मुख्यमन्त्री: राई   •   रु. ८ करोड ८१ लाख १६ हजारमा तयार भयो एनएमएको भवन   •   छैटौं उदयपुर रमपम गोल्ड कपको उपाधी एपिएफलाई

नेपालमा पाँचतारे होटलको संख्या १३ पुग्यो, कहाँ ठाउँमा कुन होटल ? हेर्नुस्:

46326

hotel-Colazकाठमाडौं । पछिल्लो समयम पर्यटन क्षेत्रमा लगानीगर्नेहरुको संख्या दिन प्रतिदिन बढ्दै गएको छ । यस बर्ष उपत्यका बाहीर होटेल सेन्ट्रल प्लाजाले पाँचतारे मान्यता पाएसँगै अब देशभर पाँचतारे होटलको संख्या १३ पुगेको छ ।

१३ मध्ये दुई पोखरा, एक नेपालगन्ज, एक कोहलपुर र भैरहवामा अवस्थित छन । बाँकी आठवटा होटल भने काठमाडौंभित्र छन । मान्यताप्राप्त १३ होटलमध्ये नयाँ बानेश्वरस्थित एभरेस्ट होटेल र पोखरास्थित फूलबारी रिसोर्ट बन्द अवस्थामा छन । अन्य होटेल भने चलिरहेका छन ।

नेपालमा होटलमार्फत व्यवस्थित आतिथ्य सेवा प्रदान गर्न थालिएको आधा शताब्दी नाघिसकेको छ । त्यसयता निरन्तर होटेल उद्योगमा लगानी बढिरहेको छ ।hotel-center-plaza-1होटेल सेन्ट्रल प्लाजा, कोहलपुर2सोल्टी वेस्टेन्ड प्रिमियर : नेपालगन्ज3सोल्टी होटेल, ताहाचल, काठमाडौंphulbari-resort-pokhara-1024x599@2xफूलबारी रिसोर्ट, पोखरा (हाल बन्द)hyt-hotelतारागाउँ रिजेन्सी (हायात) होटेल बौद्ध, काठमाडौंyak-and-yatiयाक एन्ड यती दरबारमार्ग, काठमाडौंHotel-de-L-Annapurnaहोटेल डेल अन्नपूर्ण : दरबारमार्ग, काठमाडौंSangrila-hotel-kathamandu-1024x599@2x (1)होटेल सांग्रिला लाजिम्पाट, काठमाडौंmalla-hotel-kathamandu-1024x599@2xद मल्ल होटेल : लैनचौर, काठमाडौंpokhara-grand-hotel-1024x599@2xपोखरा ग्रान्ड ,पोखराRadishon-hotel-1024x599@2xहोरियन्टल (र्‍याडिसन होटेल) ,लाजिम्पाट, काठमाडौं43002552होटेल एभरेस्ट नयाँबानेश्वर, काठमाडौं (हाल बन्द)
Tiger-palace-rupendehi-1024x599@2xटाइगर प्यालेस तिलोत्तमा, रुपन्देही


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*