बंगलादेशी राष्ट्रपति हमिदले गरे फेवातालमा जलविहार   •   कालापानीबारे चीनले भन्यो- नेपाल र भारतले परामर्श र सम्झौताबाट विवाद टुंग्याउन्   •   माप्य दुधकोशी गाउँपालिकाका यूवा नेता दिपक थापा नेकपा प्रवेश   •   मन्त्रीपरिषद् पुर्नगठनको तयारी, नयाँ मन्त्री को को ?   •   नेपालको नक्सा गलत भएकाले बदर गर्न माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दायर   •   नेकपा माप्य दुधकोशी गाउँपालिका वडा नम्बर ५ को सपथ ग्रहण सम्पन्न

कुसुम स्मृति प्रतिष्ठानको “नेपालको सन्दर्भमा समाजवाद” कार्यक्रम भोली

48685

20190911_210955सहिद कुसुम स्मृति प्रतिष्ठानले “नेपालको सन्दर्भमा समाजवाद” विषयक विमर्श कार्यक्रम आयोजना गर्ने भएको छ ।

भोलि भदौ २६ गते नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानको पुस्तकालय हलमा हुने विमर्श कार्यक्रममा नेकपा – क्रान्तिकारी (माओवादी) का महासचिव मोहन वैद्य ‘किरण’, नेपाली कांग्रेसका वैचारिक नेता प्रदीप गिरी, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का नेताद्वय घनश्याम भुषाल र राम कार्कीद्वारा समाजवादका विषयमा विचारहरु प्रस्तुत गर्नेछन् ।

अहिलेको समयमा नेपालको अबको बाटो कस्तो हुने रु कम्युनिष्ट आन्दोलनले र खास गरि समग्र राजनितिक आन्दोलनले उठान गर्दै आइरहेको समाजवादको स्वरुप कस्तो हुनुपर्छ भन्ने विषयमा राष्ट्रिय बहसको थप आवश्यकता महसुस गरि कार्यक्रम आयोजना गरिएको प्रतिष्ठानका अध्यक्ष लोकेन्द्र आर।सी।ले जानकारी दिए ।

प्रतिष्ठानले विभिन्न समयमा स्थानीय, राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय स्तरका विभिन्न वैचारिक , दार्शनिक र राजनैतिक विषय केन्द्रित कार्यक्रमहरुको आयोजना गर्दै आएको छ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*